Пәні:алгебра

Кабинеті:11

Сыныбы:10

Мерзімі:

Уақыты:

Тақырыбы: Нақты сандарға амалдар қолдану. Бүтін көрсеткішті дəреженің қасиеттері.

Мақсаты: Бүтін көрсеткішті дəреженің қасиеттерін меңгеру;

Міндеттері:

Міндеттері:

— Нақты сандарға амалдар қолдану. Бүтін көрсеткішті дəреженің қасиеттерін білу;

-сыни тұрғыдан ойлау барысында, ойды  жүйелеу;

— топпен еркін жұмыс  жасауға қалыптасу;

Қолданылған  модульдер: Оқыту  мен  оқудағы жаңа тәсілдер.Сыни  тұрғыдан  ойлауға  үйрету. Оқыту  үшін бағалау, оқытуды  бағалау.Оқыту мен  оқудағы ақпараттық технологияларды пайдалану.Талантты және  дарынды балаларды  оқыту.Оқушылардың  жас ерекшеліктеріне  сәйкес оқыту және  оқу.Оқытудағы басқару  және көшбасшылық.

Стратегиялар: «Ыстық  алақан»,  «Жұп,тақ  сандар», «Миға шабуыл»,  «1 жұлдыз,1 тілек», «Маршрут  картасы»,  «Екі жұлдыз, бір тілек», «Ауадағы сандар»,  «Ментальды карта», «3 жұлдыз, 1тілек».

Сабақ кезеңдеріУақыты Мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
Кіріспе5мин

 

 

 

 

 

 

Ұйымдастыру кезеңі«Ыстық  алақан»Мақсаты:психологиялық  ахуалды  жақсарту

 

«Жұп,тақ сандар»

Мақсаты:топқа бөлу

 

 

Оқушыларды шеңберге тұрғызып,  амандасып, көңіл-күйлерін,сабаққа дайындықтарын  біліп, бір-біріне жылы лебіздерін білдіруді сұраймын.Оқушыларға1,2 ге санау арқылы топқа бөлемін.

Әр топ мүшесінің қалай жауап бергеніне байланысты  түрлі стакандармен бағалайтынымды айтып өтемін.

Топ басшысына бағалау парағын беремін

Мақсаты:өзін-өзі реттеу, оқытуды бағалау.

 

 

Оқушылар  амандасып,сабаққа дайын екендіктерін айтып,қолдарынан  ұстап бір-біріне лебіздерін білдіреді.

Санау  бойынша топқа бөлінеді.

Топ атын қояды. «Шарықтау» және «Эверест»

Түрлі стакандармен бағалауға оқушылар қызығушылық танытады.Әр кезең бойынша критерилерге сәйкес,топбасшы топ мүшелерін бағалап отырады.

Керемет!

 

 

 

 

Жақсы!

 

 

Қызыл стакан

Жасыл

стакан

Сары стакан

Топ ұстанымы

 

 

 

 

 

 

Түрлі стакандар

 

Бағалау  парағы

Тұсаукесер10 мин

 

 

 

 

 

 

«Миға шабуыл»Мақсаты: өткен тақырып  бойынша білімді жинақтап,жаңа сабақтың мағынасын ашу.

«1 жұлдыз,1 тілек»

Мақсаты:кері байланыс

орнату.

Оқушылардың өткен  тақырыпты  қалай меңгергендіген  білу, жаңа сабақтың мағынасын ашу үшін,сыни тұрғыдан ойлау барысында ойды жүйелеуге  байланысты түрткі сұрақтар қою. 

 

 

Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Жарайсың! 

Қызыл стакан

 

 

Тамаша!

 

 

 

 

 

Негізгі бөлім20мин «Маршрут картасы»Мақсаты: функцияның графиктерін қарапайым түрлендіре білу.

«2 жұлдыз, 1 тілек»

Мақсаты:кері байланыс

орнату.

 

Сергіту сәті «Ауадағы сандар»

 

  

Мұрын, құлақ, иық, қол, бөксе, аяқ қимылдарымен ауаға бірден онға дейінгі сандарды жазып, сол сандарды табулары керек екенін айтамын

 

Әр аялдамаға келгенде оқушылар сол қала туралы мағлұмат беріп өтеді. 

 

Топпен ынтымақтаса отырып есептерді шығарады

 

Оқушылар қозғалысқа түсу арқылы сандарды тауып жазады, бойларын сергітеді.

 

Қызыл стаканЖарайсыңдар,тамаша

 

 

Өте жақсы!

 

 

Тамаша!

оқулық 

Интерак

тивті

тақта

 

 

 

Таратпа қағаздар

Қорытынды10 мин «Ментальды карта»Мақсаты:жаңа сабақ барысындағы алған білімін саралап, өздерінің не үйренгенін байқап, тереңдете түсіну.

 

«3 жұлдыз, 1 тілек»

Мақсаты:сабақ бойынша қорытынды рефлексия жасау.

Бағалау

 

 

Үйге тапсырма беру.

 

 

 

Сабаққа  «3 жұлдыз, 1 тілек»  арқылы қорытынды  рефлексия жасауларын сұраймын. 

 

 

Топ басшыларынан бағалау парағын жинап аламын.Белгіленген критерилер бойынша жинаған балл санын біліп, сабаққа қатысуларына байланысты  алған түрлі-түсті стакандары арқылы бағалаймын.

Функцияның графиктерін қарапайым түрлендірулерді оқу.

 

 

тілек……. айтадыТоп басшылар бағалау парақтарын жинайды.

Оқушылар күнделіктеріне баға қойғызады.

 

 

 

Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.

Өте жақсы! ФлипчартМаркер

Стикер

 

 

 

 

 

 

Пәні:алгебра

Кабинеті: 11

Сыныбы: 10

Мерзімі:

Уақыты:

Тақырыбы:  Рационал өрнектерді тепе-тең түрлендіру. Құрамында квадрат түбірі бар өрнектерді тепе-тең түрлендіру. Тепе-теңдіктерді дəлелдеу.

Мақсаты: Рационал өрнектерді тепе-тең түрлендіру. Құрамында квадрат түбірі бар өрнектерді тепе-тең түрлендіру. Тепе-теңдіктерді дəлелдеуді

игеру.

Міндеттері:

— Рационал өрнектерді тепе-тең түрлендіру. Құрамында квадрат түбірі бар өрнектерді тепе-тең түрлендіріп шешуді толық  түсіну;

-оқыту мен оқуда апараттық техника

ларды пайдалануға  машықтану;

-топта ойды  еркін жеткізу.

-оқыту мен оқуда апараттық техникаларды пайдаланып, функция қасиеттерін анықтауға машықтану;

-топта ойды  еркін жеткізу.

Қолданылған  модульдер: Оқыту  мен  оқудағы жаңа тәсілдер.Сыни  тұрғыдан  ойлауға  үйрету. Оқыту  үшін бағалау, оқытуды  бағалау.Оқыту мен  оқудағы ақпараттық технологияларды пайдалану.Талантты және  дарынды балаларды  оқыту.Оқушылардың  жас ерекшеліктеріне  сәйкес оқыту және  оқу.Оқытудағы басқару  және көшбасшылық.

Стратегиялар: «Көңіл күй», «Түрлі ленталар», «Активатор1»,  «Қарлы кесек»,  «Активатор2-1», «Ми фитнесі»,  «Кластер»,  «Активатор 3-2-1»

Сабақ кезеңдеріУақыты Мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
Кіріспе5мин

 

 

 

 

 

Ұйымдастыру кезеңі «Жүректен жүрекке»Мақсаты:психологиялық  ахуалды  жақсарту.

«Түрлі ленталар»

Мақсаты:топқа бөлу

 

Формативті бағалау

 

Оқушыларды шеңберге тұрғызып,  амандасып, көңіл-күйлерін,сабаққа дайындықтарын  біліп, бүгінгі күнгі көңіл-күйлерін білдіру. 

Оқушыларды түрлі лента  арқылы топқа бөлемін.

 

Оқушыларға  бүгінгі сабақта бағалау түрі, саусақ арқылы болатынын айтып өтемін.Флипчардқа  бағалау түрін жазып қоямын.

Әрбір топ мүшелеріне сабақтың кезеңдері бойынша смайликтер арқылы өзін-өзі бағалау  бағалау парақтарын беремін .

Аты-жөні «Жүректен жүРек

ке»

«Трлі лен

та

лар»

«Активатор1» «Қрлы ке

сек»

«Активатор2-1» «ми фитнесі» «кластер» «Активатор3-2-1»
 
Оқушылар  амандасып,сабаққа дайын екендіктерін айтып,бүгінгі күнгі көңіл-күйін ойыншық беру арқылы білдіреді.Ленталарды алу  бойынша топқа бөлінеді.

 

 

Сұрақтара жауап беруде топ мүшелері бағалау түрін қолданады.

Әрбір кезең бойынша оқушылар өздерін бғалап отырады.

Жарайсың

дар!

 

 

 

Жақсы!

 

 

 

«О-о-о»

 

 

 

 

Топ ұстанымы

 

Флипчадқа жазылған бағалау түрі

Түрлі –түсті стакандар

 

 

Тұсаукесер10 мин

 

 

 

 

 

 

«Білемін, білмеймін, білгім келеді»Мақсаты:Өткен тақырып  бойынша білімді жинақтап,жаңа сабақтың мағынасын ашу.

«Активатор1»

Мақсаты:кері байланыс

орнату.

Интерактивті тақтаға үй тапсырмасын қайталауға, жаңа тақырыптың мазмұнын ашу 

 

 

 

Түрткі сұрақтарға жауап беру арқылы, сабақтың тақырыбы мен мақсаттын оқушылар өздері ашады.  «О-о-о» 

Қызыл стакан

 

 

 

 

Интерактивті тақта 
Негізгі бөлім20мин

 

 

 

 

 

«Қарлы кесек»Мақсаты: өзін –өзі реттей отырып, сыни тұрғыдан ойды жүйелеу.

 

«Активатор2-1»

Мақсаты:кері байланыс

орнату.

Әр топтағы топ мүшелеріне А және Б әріптерін таратамын. Топтарға тапсырма беремінКітаппен жұмысжасайды 

 

 

 

Қолдарын 1 рет шапалақтап есепті шығарып болғандығы жөнінде белгі  береді.Оқушылар топқа бөлініп отырады.

Топ мүшелері ынтымақтаса отырып,есеп шығару алгоритмін бір-біріне түсіндіреді.

 

Қызыл стаканЖасыл стакан

Сары стакан

«Сұқ саусақ»

«О-о-о»

«Сұқ саусақ»

оқулықТүрлі –түсті стакандар

Интерактивті тақта

 

  Сергіту сәті«Ми фитнесі» Логикалық есептер шешу  . «О-о-о» Интерактивті тақта
Қорытынды 

10мин

 

 

 

«Кластер»Мақсаты:ойды жинақтау

«Активатор3-2-1»

Мақсаты:сабақ бойынша қорытынды рефлекся

 

Үй тапсырмасын беру

 

 

Бағалау

«Шарықтау» ,  «Эверест» топтарыкластер құрулары қажет.

Оқушыларға бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс орнатуларын сұраймын

 

Топ мүшелерінен  өзін-өзі бағалау парақтарын жинап аламын.

Оқушылардың сабаққа белсенділіктері арқылы бағалаймын

«Активатор3-2-1» арқылы өз ойларын айтады.Ұй тапсырмасын күнделіктеріне жазады.Өзін-өзі бағалау парағын жинайды.

Күнделіктеріне бағаларын қойғызады.

 

«Сұқ саусақ»«О-о-о»

«Сұқ  саусақ»

«Екі саусақ»

«О-о-о»

 

 

 

Флипчард,маркер, стикер,смайликтер

 

 

Пәні:алгебра

Кабинеті:

Сыныбы:10

Мерзімі:

Уақыты:

Тақырыбы: Сызықтық, квадрат жəне бөлшек-рационал теңдеулер. Сызықтық, квадрат жəне бөлшек-рационал теңсіздіктер. Интервалдар əдісі. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесі.

Мақсаты: Сызықтық, квадрат жəне бөлшек-рационал теңдеулер. Сызықтық, квадрат жəне бөлшек-рационал теңсіздіктер. Интервалдар əдісі. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін меңгеру;

Міндеттері:

— Сызықтық, квадрат жəне бөлшек-рационал теңдеулер. Сызықтық, квадрат жəне бөлшек-рационал теңсіздіктер. Интервалдар əдісі. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін білу;

— сыни тұрғыдан ойлау барысында, есеп шешімдерін табу;

— топтық жұмыста коммуникативті қарым-қатынаста болу;

Қолданылған  модульдер: Оқыту  мен  оқудағы жаңа тәсілдер.Сыни  тұрғыдан  ойлауға  үйрету. Оқыту  үшін бағалау, оқытуды  бағалау.Оқыту мен  оқудағы ақпараттық технологияларды пайдалану.Талантты және  дарынды балаларды  оқыту.Оқушылардың  жас ерекшеліктеріне  сәйкес оқыту және  оқу.Оқытудағы басқару  және көшбасшылық.

Стратегиялар: «Тілек білдіру»,«Фигураларды  тап» , «Ыстық орындық»,  «БҮБ», «Пикассо», «БҮБ», «Қара  жорға»,«Сәйкестендіру», «БҮБ».

Сабақ кезеңдеріУақыты Мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
Кіріспе5мин

 

 

 

 

 

 

Ұйымдастыру кезеңі«Тілек білдіру»Мақсаты:психологиялық  ахуалды  жақсарту

 

 

«Фигураларды тап»

Мақсаты:топқа бөлу

 

 

Оқушыларды шаттық шеңберіне тұрғызып, бір-біріне бүгінгі күнге тілек білдірулерін,топ ұстанымын өздері оқып шығуларын  сұраймын.Төртбұрыш және үшбұрыш қиындыларын алып, құрастыру арқылы топқа бөлінуін сұраймын.

Түрлі- түсті стакандар арқылы бағалау түрі болатынын айтып өтемін.

Қызыл стакан-жақсы

Жасыл стакан- қанағаттанарлық

Сары стакан- ескерту (-1балл)

 

 

Оқушылар бір-бірінің қолдарынан ұстап, бүгінгі күнге тілек айтады.Топ ұстанымын оқиды.

Оқушылар столда жатқан қиындыларды алады да, фигура құрастырады.

 

Оқушылар қызығушылық танытады.

Тамаша!

 

 

 

 

Жасыл

стакан

Сары стакан

 

 

Топ ұстанымы

 

 

 

 

 

Түрлі- түсті стакандар

Тұсаукесер10 мин

 

 

 

«Ыстық орындық»Мақсаты:Өткен тақырып  бойынша білімді бекітіп,жаңа сабақтың мағынасын ашу.

«БҮБ»

Мақсаты: кері байланыс орнату.

 

«Ыстық орындық» стратегиясының шартын  оқушыларға түсіндіріп өтемін. 

Оқушылардан «Білемін, үйрендім,білгім келеді» бойынша ойды сұрау.

 

«Ыстық орындық»  стратегиясының шартын зейін қойып тыңдайды.Әр топ өз ойларын айтып өтеді.

 

«БҮБ» арқылы ойларын айтады.

Жасыл

стакан

 

 

Өте жақсы!

Қызыл

стакан

Орындық 

 

 

 

Түрлі стакан

 

Негізгі бөлім20мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қорытынды

10 мин

 

 

 

«Пикассо»Мақсаты: өзін –өзі реттей отырып, сыни тұрғыдан ойлау.

Сергіту сәті

«Қара жоға»

 

«Сәйкестік»

Мақсаты: ойды жүйелеу

 

«БҮБ»

Мақсаты: сабақ бойынша қорытынды жасау.

 

 

 

Үйге тапсырма

 

 

Бағалау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Пикассо»  стратегиясының шартын түсіндіремін.Қара жорға биін қоямын.

 

-Балалар, бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс  жасап өтейікші.

 

 

Сабақ барысында таратылған бағалау парағын жинап аламын. Күнделіктеріне баға қоямын.

Оқушылар зейін қойып тыңдайды.Топпен талқылайды.

Әрбір кезең бойынша есепті шығарған сайын флипчардқа 1 сурет салап отырады.

 

 

Бағалау парағын жинайды.

Күнделікке  бағасын қойдырады

 

 

 

Жақсы 

Өте жақсы!

 

Тамаша!

Қызыл стакан

 

 

Өте жақсы!

 

 

Тамаша!

ФлипчардМайлы бояулар

 

Бояғыш заттар

 

Оқулық

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АКТ

 

 

 

Пәні:алгебра

Кабинеті:11

Сыныбы:10

Мерзімі:

Уақыты:

Тақырыбы: Екі айнымалысы бар сызықтық жəне сызықтық емес теңдеулер жəне теңсіздіктер жүйелері. Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген теңдеулер мен теңсіздіктер

Мақсаты: Екі айнымалысы бар сызықтық жəне сызық

тық емес теңдеулер жəне теңсіздіктер жүйелері. Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген теңдеулер мен теңсіз

діктерді меңгеру.

Міндеттері:

— теңдеулер мен теңсіз

діктердің шығарылу

алгоритмнін  білу;

-есеп шығаруда сыни тұрғыдан ойлау арқылы , ойды жүйелеу;

-топпен ұйымдаса  жұмыс  жасауға,пікірлермен  санасуға   қалыптасу;

Стратегиялар: «Жүректен-жүрекке»,  «Жыл  мезгілі»,   «Кім жылдам?»,  «1 жұлдыз,1 тілек», «6 ойлау қалпақ»,  «2жұлдыз, 1 тілек», «Ми фитнесі»,  «Венн диаграммасы», «3 жұлдыз, 1тілек».

Сабақ кезеңдеріУақыты Мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
Кіріспе5мин

 

 

Тұсаукесер

 

10 мин

 

 

 

 

Ұйымдастыру кезеңі«Жүректен -жүрекке»Мақсаты:психологиялық  ахуалды  жақсарту

«Жыл мезгілі»

Мақсаты:топқа бөлу

«Кім жылдам?»

Мақсаты: өткен тақырыпты еске түсіру.

«1 жұлдыз,1 тілек»

Мақсаты: кері байланыс орнату

Оқушыларды шеңберге тұрғызамын. Бір-бірінің  бүгінгі күнге тілек айтуларын сұраймын.Туған күндеріне байланысты: қыс пен жаз бір топқа, көктем мен күз бір топқа отыруларын сұраймын.

Бағалау түрі  Қызыл стакан, жасыл стакан,сары стакан арқылы бағалау түрі болатынын айтып өтемін.

 

 

 

Оқушылар шеңберге тұрады.Бір-біріне бүгінгі күнге тілек айтады. 

 

Әр кезең бойынша өздерін  бағалап отырады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Керемет! 

Жақсы!

Қызыл стакан

Жасыл

стакан

Сары стакан

 

 

 

 

 

 

Топ ұстанымы

Түрлі стакандар

 

бағалау парағы

Негізгі бөлім 

20 мин

«6 ойлау қалпағы»Мақсаты: сыни тұрғыдан ойлау арқылы ,тарауы қайталау.

 

«2 жұлдыз, 1 тілек»

Мақсаты:кері байланыс

орнату.

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті «Ми фитнесі»

 

 

 

 

 

Оқушыларға «6 ойлау қалпағы»  жөнінде мағлұмат беремін.«Ақ қалпақ»-қажетті ақпаратқа назар аудару.

«Сары қалпақ»-айқындылық пен өмірге сенімділік.

«Қара қалпақ»-әзәзіл қорғаушысы немесе неліктен кейбір тетіктер дұрыс істемейді.

«Қызыл қалпақ»-ішкі түйсік

«Жасыл қалпақ»-жаңа идеялар

«Көк қалпақ»-ойлау үдерісін басқарады.

«Эверест» тобына –ақ, сары, қара қалпақты беремін.

«Шарықтау » тобына-қызыл, жасыл, көк   қалпақ беріледі.Оқушылардың міндеті, әрбір есеп шығарған кейін  осы   берілген ойлау қалпақтары арқыл жауаптарын  дәлелдеу керек.

Ойлау қалпақтарының критерилерін жазып қоямын.

«Эверест»

1ден 15 ке дейінгі сандарды үш тілде санау қажет.

«Шарықтау»

15 тен -1 ге дейінгі сандарды үш тілде санау қажет.

 

 

Оқушылар қызыға тыңдайды.

Топ мүшелері ойлау қалпақтарын бастарына киеді.

 

 

 

 

Топ мүшелері ойлау қалпақтарын ауыстырады.

 

 

 

 

тілек- Санау кезінзе шатасады.

 

Үш тілде санайды

 

 

Тамаша!

 

 

Жақсы!

Жасыл стакан

Қызыл стакан

Тамаша!

 

 

Жарайсың

дар,тамаша

 

Өте жақсы!

 

 

 

 

 

 

6 ойлау қалпағы

 

Оқулық

Интерак

тивті

тақта

 

 

 

 

Қорытынды10 мин «Венн  диграммасы»Мақсаты: білімді жинақтау.

 

«3 жұлдыз, 1 тілек»

Мақсаты: сабақ бойынша рефлексия.

Үйге тапсырма

 

 

 

Бағалау

 

-бүгінгі сабақты, қысқа да нұсқа  қорытындылап өтейікші.

 

Сабақ бойы жинаған стакандарының себебін сұраймын.

Күнделіктеріне бағаларын қоямын.

Функция графигі

                                                               

 

 

Венн диаграммасын толтырады.

—       —

 

Тілек-барлық сабақтар осылай өтсе.

Үй тапсырмасын түсіндіруді мұқият тыңдайды.

Жақсы! 

 

 

 

 

 

 

 

Тамаша!

 

 

 

Флипчарт

Маркер

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық

 

Пәні:алгебра

Кабинеті:11

Сыныбы:10

Мерзімі:

Уақыты:

Тақырыбы: Мəтінді есептерді шығару. Сандар тізбегі. Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру.

Мақсаты: Мəтінді есептерді шығару. Сандар тізбегі. Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру ді меңгеру;

Міндеттері:

— Мəтінді есептерді шығару. Сандар тізбегі. Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру шешімдерін білу;

-сыни тұрғыдан ойлау барысында, ойды  жүйелеу;

— топпен еркін жұмыс  жасауға қалыптасу;

Қолданылған  модульдер: Оқыту  мен  оқудағы жаңа тәсілдер.Сыни  тұрғыдан  ойлауға  үйрету. Оқыту  үшін бағалау, оқытуды  бағалау.Оқыту мен  оқудағы ақпараттық технологияларды пайдалану.Талантты және  дарынды балаларды  оқыту.Оқушылардың  жас ерекшеліктеріне  сәйкес оқыту және  оқу.Оқытудағы басқару  және көшбасшылық.

Стратегиялар: «Ыстық  алақан»,  «Жұп,тақ  сандар», «Миға шабуыл»,  «1 жұлдыз,1 тілек», «Маршрут  картасы»,  «Екі жұлдыз, бір тілек», «Ауадағы сандар»,  «Ментальды карта», «3 жұлдыз, 1тілек».

Сабақ кезеңдеріУақыты Мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
Кіріспе5мин

 

 

 

 

 

 

Ұйымдастыру кезеңі«Ыстық  алақан»Мақсаты:психологиялық  ахуалды  жақсарту

 

«Жұп,тақ сандар»

Мақсаты:топқа бөлу

 

 

Оқушыларды шеңберге тұрғызып,  амандасып, көңіл-күйлерін,сабаққа дайындықтарын  біліп, бір-біріне жылы лебіздерін білдіруді сұраймын.

Оқушыларға1,2 ге санау арқылы топқа бөлемін.

Әр топ мүшесінің қалай жауап бергеніне байланысты  түрлі стакандармен бағалайтынымды айтып өтемін.

Топ басшысына бағалау парағын беремін

Мақсаты:өзін-өзі реттеу, оқытуды бағалау.

 

 

Оқушылар  амандасып,сабаққа дайын екендіктерін айтып,қолдарынан  ұстап бір-біріне лебіздерін білдіреді.

Санау  бойынша топқа бөлінеді.

Топ атын қояды. «Шарықтау» және «Эверест»

Түрлі стакандармен бағалауға оқушылар қызығушылық танытады.Әр кезең бойынша критерилерге сәйкес,топбасшы топ мүшелерін бағалап отырады.

Керемет!

 

 

 

 

Жақсы!

 

 

Қызыл стакан

Жасыл

стакан

Сары стакан

Топ ұстанымы

 

 

 

 

 

 

Түрлі стакандар

 

Бағалау  парағы

Тұсаукесер10 мин

 

 

 

 

 

 

«Миға шабуыл»Мақсаты: өткен тақырып  бойынша білімді жинақтап,жаңа сабақтың мағынасын ашу.

«1 жұлдыз,1 тілек»

Мақсаты:кері байланыс

орнату.

Оқушылардың өткен  тақырыпты  қалай меңгергендіген  білу, жаңа сабақтың мағынасын ашу үшін,сыни тұрғыдан ойлау барысында ойды жүйелеуге  байланысты түрткі сұрақтар қою. 

 

 

Оқушылар сұрақтарға жауап береді. 

 

 

 

 

Жарайсың! 

Қызыл стакан

 

 

Тамаша!

 

 

 

 

 

Негізгі бөлім20мин «Маршрут картасы»Мақсаты: функцияның графиктерін қарапайым түрлендіре білу.

«2 жұлдыз, 1 тілек»

Мақсаты:кері байланыс

орнату.

Сергіту сәті «Ауадағы сандар»

Мұрын, құлақ, иық, қол, бөксе, аяқ қимылдарымен ауаға бірден онға дейінгі сандарды жазып, сол сандарды табулары керек екенін айтамын

 

Әр аялдамаға келгенде оқушылар сол қала туралы мағлұмат беріп өтеді.Топпен ынтымақтаса отырып есептерді шығарады

Оқушылар қозғалысқа түсу арқылы сандарды тауып жазады, бойларын сергітеді.

 

Қызыл стакан

 

 

Жарайсың

дар,тамаша

Өте жақсы!

Тамаша!

оқулық 

 

Интерак

тивті

тақта

 

Таратпа қағаздар

Қорытынды10 мин «Ментальды карта»Мақсаты:жаңа сабақ барысындағы алған білімін саралап, өздерінің не үйренгенін байқап, тереңдете түсіну.

 

«3 жұлдыз, 1 тілек»

Мақсаты:сабақ бойынша қорытынды рефлексия жасау.

 

 

Бағалау

 

 

Үйге тапсырма беру.

 

 

 

Сабаққа  «3 жұлдыз, 1 тілек»  арқылы қорытынды  рефлексия жасауларын сұраймын. 

 

 

Топ басшыларынан бағалау парағын жинап аламын.Белгіленген критерилер бойынша жинаған балл санын біліп, сабаққа қатысуларына байланысты  алған түрлі-түсті стакандары арқылы бағалаймын.

 

 

 

 

тілек……. айтады

 

Топ басшылар бағалау парақтарын жинайды.

Оқушылар күнделіктеріне баға қойғызады.

 

 

 

Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.

Өте жақсы! ФлипчартМаркер

Стикер

 

Пәні:алгебра

Кабинеті: 11

Сыныбы: 10

Мерзімі:

Уақыты:

Тақырыбы:  y=kх+b,  у=ax2+bx+c  (а ≠ 0), y=3 у= ,(k ≠ 0),  у=  ≥0) түріндегі функциялар, олардың қасиеттері жəне графиктері.Мақсаты: Мақсаты: y=kх+b,  у=ax2+bx+c  (а ≠ 0), y=3 у= ,(k ≠ 0),  у=  ≥0) түріндегі функциялар, олардың қасиеттері жəне графиктерін игеру.Міндеттері:

—  y=kх+b,  у=ax2+bx+c  (а ≠ 0), y=3 у= ,(k ≠ 0),  у=  ≥0) түріндегі функцияларды толық  түсіну;

-оқыту мен оқуда апараттық техникаларды пайдаланып, функция қасиеттерін анықтауға машықтану;

-топта ойды  еркін жеткізу.

Қолданылған  модульдер: Оқыту  мен  оқудағы жаңа тәсілдер.Сыни  тұрғыдан  ойлауға  үйрету. Оқыту  үшін бағалау, оқытуды  бағалау.Оқыту мен  оқудағы ақпараттық технологияларды пайдалану.Талантты және  дарынды балаларды  оқыту.Оқушылардың  жас ерекшеліктеріне  сәйкес оқыту және  оқу.Оқытудағы басқару  және көшбасшылық.

Стратегиялар: «Көңіл күй», «Түрлі ленталар», «Активатор1»,  «Қарлы кесек»,  «Активатор2-1», «Ми фитнесі»,  «Кластер»,  «Активатор 3-2-1»

Сабақ кезеңдеріУақыты Мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
Кіріспе5мин

 

 

 

 

 

Ұйымдастыру кезеңі «Жүректен жүрекке»Мақсаты:психологиялық  ахуалды  жақсарту.

«Түрлі ленталар»

Мақсаты:топқа бөлу

 

Формативті бағалау

 

Оқушыларды шеңберге тұрғызып,  амандасып, көңіл-күйлерін,сабаққа дайындықтарын  біліп, бүгінгі күнгі көңіл-күйлерін білдіру. 

Оқушыларды түрлі лента  арқылы топқа бөлемін.

Оқушыларға  бүгінгі сабақта бағалау түрі, саусақ арқылы болатынын айтып өтемін.Флипчардқа  бағалау түрін жазып қоямын.

Әрбір топ мүшелеріне сабақтың кезеңдері бойынша смайликтер арқылы өзін-өзі бағалау  бағалау парақтарын беремін .

Аты-жөні «Жүректен жүРек

ке»

«Трлі лен

та

лар»

«Активатор1» «Қрлы ке

сек»

«Активатор2-1» «ми фитнесі» «кластер» «Активатор3-2-1»
 
Оқушылар  амандасып,сабаққа дайын екендіктерін айтып,бүгінгі күнгі көңіл-күйін ойыншық беру арқылы білдіреді.Ленталарды алу  бойынша топқа бөлінеді.

 

 

Сұрақтара жауап беруде топ мүшелері бағалау түрін қолданады.

Әрбір кезең бойынша оқушылар өздерін бғалап отырады.

Жарайсың

дар!

 

 

 

Жақсы!

 

 

 

«О-о-о»

 

 

 

 

Топ ұстанымы

 

Флипчадқа жазылған бағалау түрі

Түрлі –түсті стакандар

 

 

Тұсаукесер10 мин

 

 

 

 

 

 

«Білемін, білмеймін, білгім келеді»Мақсаты:Өткен тақырып  бойынша білімді жинақтап,жаңа сабақтың мағынасын ашу.

«Активатор1»

Мақсаты:кері байланыс

орнату.

Интерактивті тақтаға үй тапсырмасын қайталауға, жаңа тақырыптың мазмұнын ашу 

 

 

 

Түрткі сұрақтарға жауап беру арқылы, сабақтың тақырыбы мен мақсаттын оқушылар өздері ашады.  «О-о-о» 

Қызыл стакан

 

 

 

 

Интерактивті тақта 
Негізгі бөлім20мин

 

 

 

 

 

«Қарлы кесек»Мақсаты: өзін –өзі реттей отырып, сыни тұрғыдан ойды жүйелеу.

 

«Активатор2-1»

Мақсаты:кері байланыс

орнату.

Әр топтағы топ мүшелеріне А және Б әріптерін таратамын. Топтарға тапсырма беремінКітаппен жұмысжасайды 

 

 

 

Қолдарын 1 рет шапалақтап есепті шығарып болғандығы жөнінде белгі  береді.Оқушылар топқа бөлініп отырады.

Топ мүшелері ынтымақтаса отырып,есеп шығару алгоритмін бір-біріне түсіндіреді.

 

Қызыл стаканЖасыл стакан

Сары стакан

«Сұқ саусақ»

«О-о-о»

«Сұқ саусақ»

оқулықТүрлі –түсті стакандар

Интерактивті тақта

 

  Сергіту сәті«Ми фитнесі» Логикалық есептер шешу  . «О-о-о» Интерактивті тақта
Қорытынды 

10мин

 

 

 

«Кластер»Мақсаты:ойды жинақтау

«Активатор3-2-1»

Мақсаты:сабақ бойынша қорытынды рефлекся

 

Үй тапсырмасын беру

 

 

Бағалау

«Шарықтау» ,  «Эверест» топтарыкластер құрулары қажет.

Оқушыларға бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс орнатуларын сұраймын

 

Топ мүшелерінен  өзін-өзі бағалау парақтарын жинап аламын.

Оқушылардың сабаққа белсенділіктері арқылы бағалаймын

«Активатор3-2-1» арқылы өз ойларын айтады.Ұй тапсырмасын күнделіктеріне жазады.Өзін-өзі бағалау парағын жинайды.

Күнделіктеріне бағаларын қойғызады.

 

«Сұқ саусақ»«О-о-о»

«Сұқ  саусақ»

«Екі саусақ»

«О-о-о»

 

 

 

Флипчард,маркер, стикер,смайликтер

 

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here