Пән:  қазақ тілі

Сынып:  1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Сәлем , менің атым –Әлібек.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Амандасу, танысу үлгілерін үйрету.

Дамытушылық: тақырып аясындағы сөздерді орынды қолдана білу дағдыларын дамыту. Қол қимылы дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік: Оқушыларды сыпайылыққа, әдептілікке тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: түсіндіру, көрнекілік, сұрақ- жауап, іздендіру

Көрнекілігі:  суреттер, кестелер.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы:           І. Ұйымдастыру кезеңі:

— Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

— Қалдарын қалай?

— Денсаулықтарын қалай?

— Көңіл-күйлерін қалай?

ІІ. Оқушыларды  пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын  ояту.

 

ІІІ. Жаңа сабақ:

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

1 тапсырма:  Оқушылар «Сәлем!»  және «Сәлеметсіз бе!» деген амандасу үлгілерімен танысады.

  1. Мұғалім сөйлемдерді оқиды. Оқушылар тыңдайды.
  2. Мұғалім сөйлемдерді айтады, оқушылар қайталайды.
  3. Оқушылар тізбектеп айтып шығады.

2 – тапсырма.

Мұғалім тапсырманы оқып береді. Сурет арқылы оқушыларға сұрақ қойып, сөйлемдер құрастыруға үйретеді.

3 – тапсырма.

Мұғалім тапсырма бойынша сөйлеп үйренуге үйретеді.

  1. Мұғалім оқиды, оқушылар қайталады.
  2. Мұғалім оқиды, оқушылар тізбектеп қайталайды.

 

  1. Сергіту сәті

Қуыршақтарым тұрыңдар

Беттеріңді жуындар

Шаштарыңды тараңдар

Киімдерінді киіңдер

 

4 тапсырма.

Суретке қара. Үлгі бойынша сөйле.

Жазу дәптерімен жұмыс жасау

 

  1. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтайды.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Қалай амандасамыз?
  • Қалай қоштасамыз?

VIII. Үй тапсырмасын беру.4-5 бет  сурет бойынша қайталау

 

 

Пән:  қазақ тілі

Сынып:  1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Бұл кім?

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Отбасы мүшелерін атай білуге үйрету. Кім? сұрағының қолданысын түсіндіру.

Дамытушылық: Сұрау есімдігін дұрыс қолдана білу дағдысын қалыптастыру..

Тәрбиелік: Отбасы мүшелеріне деген сүйіспеншілікке, үлкенді сыйлауға тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: түсіндіру, көрнекілік, сұрақ- жауап, іздендіру

Көрнекілігі:  суреттер, кестелер.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы:           І. Ұйымдастыру кезеңі:

— Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

— Қалдарын қалай?

— Денсаулықтарын қалай?

— Көңіл-күйлерін қалай?

ІІ. Оқушыларды  пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын  ояту.

 

ІІІ. Жаңа сабақ:

  ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

1 тапсырма:  Оқушылар  ата , әже, әке, ана деген сөздерді тыңдап, қайталады.

  1. Мұғалім сөйлемдерді оқиды. Оқушылар тыңдайды.
  2. Мұғалім сөйлемдерді айтады, оқушылар қайталайды.
  3. Оқушылар тізбектеп айтып шығады.

2 – тапсырма.

Мұғалім тапсырманы оқып береді. «Бұл кім?» деген сұрақты қоя алуды және оған жауап бере алуды үйрену. «Бұл»  сілтеу есімдігінің қолданысы түсіндіріледі.

3 тапсырма.

Сұраққа жауап бер «Бұл кім?»

  1. Мұғалім оқиды, оқушылар қайталады.
  2. Мұғалім оқиды, оқушылар тізбектеп қайталайды.

 

  1. Сергіту сәті

Қуыршақтарым тұрыңдар

Беттеріңді жуындар

Шаштарыңды тараңдар

Киімдерінді киіңдер

 

4 тапсырма.

Суретке қара.Суреттерді сәйкестір.

Жазу дәптерімен жұмыс жасау

 

  1. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтайды.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Бұл кім?
  • Кім? деген сұрақ кімге қойылады?

VIII. Үй тапсырмасын беру.6-7 бет сурет  бойынша қайталау.

 

 

Пән:  қазақ тілі

Сынып:  1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Бұл не?

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқу құралдарын  атай білугежәне оларға сұрақ қоя  алуға  үйрету.

Дамытушылық: Сұрау есімдігін дұрыс қолдана білу дағдысын қалыптастыру..

Тәрбиелік: Оқу құралдарын ұқыпты және таза ұстауға  тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: түсіндіру, көрнекілік, сұрақ- жауап, іздендіру

Көрнекілігі:  суреттер, кестелер.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы:           І. Ұйымдастыру кезеңі:

— Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

— Қалдарын қалай?

— Денсаулықтарын қалай?

— Көңіл-күйлерін қалай?

ІІ. Оқушыларды  пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын  ояту.

 

ІІІ. Жаңа сабақ:

  ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

1 тапсырма:  сурет бойынша кітап, дәптер, қалам, қарындаш, күнделік деген сөздерді тыңдап, қайталады.

  1. Мұғалім сөйлемдерді оқиды. Оқушылар тыңдайды.
  2. Мұғалім сөйлемдерді айтады, оқушылар қайталайды.
  3. Оқушылар тізбектеп айтып шығады.

2 – тапсырма.

Оқушылар суреке қарап,  «Бұл не?» деген сұрақты қоя алуды және оған жауап бере алуды үйрену. «Бұл»  сілтеу есімдігінің қолданысы түсіндіріледі.

    3 тапсырма.

Сұраққа жауап бер «Бұл  не?» Сұлбасы бойынша ата

  1. Мұғалім оқиды, оқушылар қайталады.
  2. Мұғалім оқиды, оқушылар тізбектеп қайталайды.

 

  1. Сергіту сәті

Қуыршақтарым тұрыңдар

Беттеріңді жуындар

Шаштарыңды тараңдар

Киімдерінді киіңдер

 

4 тапсырма.

Суретке қара.Суреттерді сәйкестір.

Жазу дәптерімен жұмыс жасау

 

  1. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтайды.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Бұл не?
  • Не? деген сұрақ кімге қойылады?

VIII. Үй тапсырмасын беру.8-9 бет сурет  бойынша қайталау.

 

 

Пән:  қазақ тілі

Сынып:  1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Неше?

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға 1-ден 10-ға дейінгі сандарды меңгерту және оған сұрақ қоя білуге үйрету.

Дамытушылық: Затты сан есіммен тіркестіріп қолдану дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік: Санамақ арқылы пәнге деген қызығушылығын артыру.

Сабақтың әдісі: түсіндіру, көрнекілік, сұрақ- жауап, іздендіру

Көрнекілігі:  суреттер, кестелер.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы:           І. Ұйымдастыру кезеңі:

— Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

— Қалдарын қалай?

— Денсаулықтарын қалай?

— Көңіл-күйлерін қалай?

ІІ. Оқушыларды  пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын  ояту.

 

ІІІ. Жаңа сабақ:

  ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

1 тапсырма:  Оқушылар  тапсырма бойынша 1-10 дейін санайды..

  1. Мұғалім сөйлемдерді оқиды. Оқушылар тыңдайды.
  2. Мұғалім сөйлемдерді айтады, оқушылар қайталайды.
  3. Оқушылар тізбектеп айтып шығады.

2 – тапсырма.

Оқушылар, ең алдымен, суретте берілген оқу құралдарын атап шығуы керек. Содан кейін олардың санын айтады. Мысалы: Үш күнделік, тоғыз қалам т.б.

    3 тапсырма.

«Не?»«Неше?»  сұрақтарын қайталау.

Оқушылар «Бұл не?», «Неше кітап?»  деген сұрақтарды қайталайды.

  1. Мұғалім оқиды, оқушылар қайталады.

 

  1. Сергіту сәті

Бір, екі, үш,

Ал қанеки ұш.

Төрт, бес, алты, жеті,

Мынау – ауыл шеті.

Сегіз, тоғыз ,он,

Ал, қанеки, қон.

4 тапсырма.

Суретке қара.Суреттерді сәйкестір.

Жазу дәптерімен жұмыс жасау

 

  1. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтайды.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Бұл неше дәптер?
  • Неше деген сұрақ неге  қойылады?

VIII. Үй тапсырмасын беру: 10-11 бет сурет  бойынша қайталау.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here